4 največje prednosti kakovostnih team building aktivnosti

Spodaj opisujemo team building aktivnosti in koristi, ki jih najpogosteje uporabljane metode teambuildinga, prinašajo.

Dejavnosti team buildinga lahko motivirajo zaposlene in ustvarjajo navdušenje.

Slabosti timskega dela na delovnem mestu

team building aktivnostiV preteklih nekaj desetletjih se je teorija upravljanja razvila iz spodbujanja konkurenčnih delovnih okolij do razvoja sodelujočih. V okviru tega razvoja so podjetja, zlasti mala podjetja, vedno bolj poudarjala gradnjo skupin. Dejavnosti team building-a, ne glede na to, ali gre za pet minutne igre ali teden dni druženja, naučijo osnovnih sodelovalnih veščin, hkrati pa pomagajo zaposlenim, da razvijejo zaupanje med sabo in razvijajo skupne, medsebojne sposobnosti.

Več informacij o prednostih različnih team building programov, boste našli na spletni strani Team building Croatia, na povezavi.

Izboljšajte produktivnost

Zelo pogosto je glavni cilj dejavnosti team buildinga izboljšati produktivnost. Ker se zaposleni učijo kako učinkovitejše opravljati svoje delo, lahko svoje delo opravljajo učinkoviteje. Manj časa je treba porabiti za popravljanje napak in delo se lahko razdeli glede na sposobnosti članov ekipe, zmanjšanje ponavljajočih se nalog ali prekrivajočih se nalog za delo. Dejavnosti za izgradnjo skupin pogosto dajejo zaposlenim možnost, da prepoznajo načine za izboljšanje postopkov, politik ali postopkov, ki zavirajo produktivnost (1, 2)

Povečajte motivacijo

Team building aktivnosti lahko povečajo motivacijo zaposlenih na več načinov. Prvič, ko zaposleni uspejo v dejavnostih izgradnje ekip, postanejo bolj samozavestni, kar spodbuja njihovo motivacijo. Drugič, zaveza k dejavnostim team buildinga kaže, da je podjetje pripravljeno vlagati v svoj uspeh. Tretjič, zaposleni so pogosto bolj motivirani, ko pridobijo zaupanje svojih sodelavcem in se prepričajo, da bo njihovo delo kot ekipa priznano in cenjeno.

Spodbujanje reševanja problemov

Team building aktivnosti običajno vključujejo uvajanje problema, ki ga morajo člani ekipe rešiti skupaj. Spretnosti za reševanje problemov, ki jih izvajajo s simulacijo, se lahko prenesejo na delovno mesto. S temi aktivnostmi člani ekipe pridobivajo spretnosti, ki jim omogočajo, da prepoznajo ovire za uresničitev ciljev in si izmislijo načine za premagovanje teh ovir. Team building aktivnosti lahko zaposlenim omogočijo strukturirane načine za reševanje problemov skupaj, pri čemer se vsak zaveda sredstev, ki jih vsak član skupine prinese na delovno mesto (3)

Spodbujanje ustvarjalnosti

Dejavnosti za izgradnjo ekipe zaposlene (npr. delavnice za zaposlene) izločijo iz običajnega okolja in jim dajejo običajne naloge izven delovnega mesta. To okolje pogosto daje dovoljenje za zaposlene, da so bolj ustvarjalni in da uporabijo svojo domišljijo, da izpolnijo naloge, ki so jim bile postavljene. Prav tako dobra team building aktivnost pošlje sporočilo zaposlenim, da je njihova ustvarjalnost dobrodošla na delovnem mestu. Te kreativne rešitve za reševanje težav prenesejo nazaj na delovno mesto, ko so dejavnosti končane.